ELITE STUDIO
Tel.: 510 95 34 15
Tel.: 602 31 99 55
start portfolio plener ślubny oferta i cennik o nas videoprezentacje referencje faq Kontakt

FAQ - czyli często zadawane pytania

- Czy zdarzyło się, że kiedyś nawaliliście, że w umówionym terminie zabrakło fotografa?

- Nie, nigdy! Oczywiście, zdarzają się przypadki losowe i wszystko może się zdarzyć, ale u nas Młoda Para ma podwójną gwarancję, że wszystko potoczy się po jej myśli. Po pierwsze, każde pełne zlecenie może u nas być realizowane przez dwóch pracowników. Po drugie, jesteśmy firmą - spółdzielnią - i pracuje dla nas i z nami kilku zawodowych fotografów.

- Jakie doświadczenie mają wasi pracownicy?

- Wszyscy od lat zajmują się fotografią. Ale nie tylko. Dobieramy współpracowników tak, by mieli bardzo bogaty warsztat, wyczucie estetyki i doświadczenie. Nasze zdjęcia trafiają do agencji informacyjnych, są drukowane w prasie. Pracujemy na planach filmowych i telewizyjnych, robimy reportaże, sesje plenerowe i studyjne.

- Gdzie jeszcze można znaleźć wasze prace?

- Tworzymy i współpracujemy ze znanym atelier ELITESTUDIO, z którego się wywodzimy. Tam można znaleźć trochę naszych prac, oczywiście poza tymi, które są na tej stronie w dziale PORTFOLIO. Jeśli chcecie Państwo zobaczyć więcej zdjęć ślubnych zapraszamy na spotkanie (dane w zakładce KONTAKT).

- Słyszeliśmy, że w niektórych kościołach księża chcą od fotografów zaświadczeń o odbyciu szkolenia w Kurii. Czy macie takie zaświadczenia?

- Tak, nasi pracownicy przeszli odpowiednie szkolenie i mają przygotowanie liturgiczne w zakresie fotografowania i filmowania w czasie uroczystości religijnych. Zaświadczenie wystawił Wydział Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Metropolitalnej Warszawskiej.

- Jak możemy zarezerwować termin?

- Najprościej do nas zadzwonić albo napisać maila - wszystkie potrzebne dane są w zakładce KONTAKT. Wtedy sprawdzimy dostępność terminu i umówimy się na spotkanie osobiste w dogodnym dla Państwa terminie.

- Czy dostaniemy jakieś potwierdzenie rezerwacji terminu?

- Oczywiście. Jeśli zdecydują się Państwo skorzystać z naszych usług podpiszemy umowę, która dokładnie określi rodzaj i zakres usługi, który dla Państwa zrealizujemy oraz jej cenę. U nas Młoda Para ma nie tylko gwarancję rezerwacji terminu, ale też stałości ceny usługi - zawieramy ją w umowie i nie wymyślamy potem "specjalnych promocji" i "okolicznościowych zwyżek".

- Kiedy musimy zapłacić za usługę?

- Zaliczkę w momencie podpisania umowy. Zazwyczaj jest to 10 % wartości umowy, choć nie mniej niż 100 zł. Wpłaty pełnej kwoty oczekujemy na dwa dni przed terminem pierwszych zdjęć. W uzasadnionych okolicznościach możemy indywidualnie umówić się na inne terminy.

- Na jakim sprzęcie pracujecie?

- Nie sprzęt jest ważny a fotograf. Ale najkrócej można powiedzieć - na profesjonalnym. Korzystamy z niezawodnego systemu firmy Nikon. Dysponujemy kilkoma aparatami, wieloma obiektywami - od szerokokątnych, przez portretowe, po profesjonalne zoomy (zmiennogniskowe) i teleobiektywy. Wszystkie obiektywy to tzw. szkła z wyższej półki. Mamy też systemowe oświetlenie Nikona, filtry i wszystko to, co niezbędne jest do uzyskania oczekiwanych efektów.

- Czy zdjęcia, które od was dostaniemy mogą być różne - część kolorowych, część czarno-białych, na różnym papierze?

- Jak najbardziej. Dostosujemy się do Państwa życzeń - sami też zaprezentujemy własne sugestie. Realizujemy fotografię czarno-białą i kolorową, stosujemy najnowsze programy graficzne do uzyskania ciekawych, innych efektów kolorystycznych. Tu nie ma ograniczeń. A odbitki - w zależności od Państwa upodobań w dowolnej proporcji - mogą być na papierze matowym lub błyszczącym.

- W waszej ofercie i cenniku piszecie o zdjęciach w formacie 15 na 21 cm oraz ich określonej ilości. Czy można to zmienić?

- Ależ oczywiście. Cennik to jedynie przykładowa oferta, skonstruowana przejrzyście z myślą o wygodzie Klienta. Ale jesteśmy elastyczni. Zdjęć może być więcej, fotografie mniejsze lub większe. Po to właśnie się spotkamy, by rozwiać takie wątpliwości i uzgodnić ofertę jak najlepiej "skrojoną" do Państwa potrzeb.

- Czy możliwe jest zamówienie w waszej firmie wyjątkowo ekskluzywnego albumu i dodatkowych pamiątek, takich jak np. plakat w aluminiowej oprawie?

- Tak, realizujemy też niestandardowe zamówienia. Nie wszystko można umieścić w cenniku, ale jesteśmy otwarci na Państwa propozycje.

- Ile trwa plener?

- Aż nie uzyskamy dobrych efektów. W dniu ślubu jesteśmy bardziej ograniczeni czasem. Gdy plener jest innego dnia niż ślub trwa zazwyczaj 3-4 godziny. To wystarcza, by zrobić zdjęcia w kilku miejscach: spacer po mieście, park, jakieś elementy industrialne...

- Do której godziny fotograf jest na weselu?

- Jeśli nie umówimy się inaczej, to standardowo pozostajemy do oczepin i tortu. Zazwyczaj jest to około godziny 1 w nocy.

- Czy długo trzeba czekać na zdjęcia?

- Oddajemy je w terminie do dwóch tygodni od uroczystości. Staramy się je oddać jak najszybciej.

- Kto wybiera ujęcia na odbitki?

- Z reguły my - mamy doświadczenie i "fotograficzne oko". Zdjęcia w fazie wyboru nie są jeszcze przygotowane do druku i często Państwo Młodzi samodzielnie wybierając ujęcia nie decydują się na najlepsze, najbardziej udane. Oczywiście nie upieramy się przy tym (jedynie uprzedzamy) i jeśli to Wy chcecie dokonać wyboru - nie ma przeszkód.

Zapraszamy!

powrót na stronę główną